Cześć!

Nazywam się Justyna Pilak i jak nikt inny rozumiem, że nauka języka obcego to dość trudna sprawa. Dlatego to ułatwiam,
a stwarzając odpowiednią atmosferę podczas zajęć sprawiam,
że zaczynasz kochać język polski – wtedy nauka jest czystą przyjemnością. 

Jestem trochę wszędobylska i uparcie głoszę, że języka obcego możesz uczyć się gdziekolwiek. Przeczytaj kilka ciekawostek
o mnie i przekonaj się, że mam rację. 

Studiowałam stosunki międzynarodowe i kulturoznawstwo, dzięki czemu mam świadomość wpływu kultury i sytuacji geopolitycznej na rozwój i kształtowanie się języków obcych,
a także na to, jak się ich uczymy. 

Rok 2016 – wtedy zaczęłam pracować jako lektorka języka polskiego jako obcego na zagranicznych uczelniach, aż do 2022. Pracowałam w Rosji, a po wybuchu wojny prowadziłam zajęcia dla uchodźców z Ukrainy. Z satysfakcją robię to nadal – uczę języka polskiego Ukraińców, dzieci i dorosłych, oraz innych obcokrajowców.

Ścieżki życia prywatnego także nie pozwalają mi tkwić
w jednym miejscu – żyję na trzy kraje i chociaż jest to dość ekstremalne rozwiązanie, pozwala mi na ciągły, nieustanny rozwój i obcowanie wśród różnych kultur.

Poznaj moją ofertę

Współpracuję z SJiKP UŚ. Tworzę materiały dydaktyczne i publikacje [scenariusze eko – na części (nazwa.pl) Polska Półka Filmowa (polskapolkafilmowa.pl)] – grę i konspekt zajęć ekologicznych. 

Gdzie mnie jeszcze nie było… Hm…
W Bukareszcie! Ach, nie. Na uniwersytecie w Bukareszcie miałam przyjemność prowadzić gościnnie zajęcia.

Wciąż cieszą mnie kolejne szanse, drogi rozwoju, możliwości. Jestem ciekawa świata i ludzi. Dbam o otwarty umysł, który jest pełen pomysłów i tryska kreatywnością. Pamiętam  także
o innych sferach – dla ciała pilates i górskie wędrówki z plecakiem, a dla rozrywki wieczór z planszówkami.
Czy muszę tu wspominać o językach obcych…? 😉 

Moje prywatne i zawodowe doświadczenia oraz wykształcenie zapewniają mi w codziennej pracy lektorki języka polskiego jako obcego szerokie, pełne empatii spojrzenie na świat i ludzi. Atmosfera na moich zajęciach jest niepowtarzalna, a nauka skuteczna dzięki metodom wypracowanym przez lata.

Dlatego jeżeli poszukujesz nauczyciela języka polskiego jako obcego, świetnie trafiłeś/-aś. Zapraszam Cię na moje zajęcia, podczas których to Twój cel i samopoczucie są dla mnie najważniejsze. A językiem polskim się nie martw – wiem, jak go oswoić, by stał się Twoim najlepszym przyjacielem.

Napisz do mnie